понеділок, 23 березня 2020 р.

«КОСМІЧНА МАЙСТЕРНЯ» У ЦЕНТРІ КИЄВА

На початку 2018 року мільйони людей у всьому світі спостерігали за запуском в космос червоної Тесли Ілона Маска, обговорювали деталі польоту. Спостерігали за запуском і студенти Національного авіаційного університету в Києві. Говорили про те, що непогано було б і самим спробувати змайструвати і запустити хоча б найпростішу ракету.
Саме в цей час до Ради молодих вчених НАУ звернувся старший науковий співробітник хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Піпко з пропозицією створити команду студентів і будувати експериментальні ракети. Голова Ради  Ксенія Семенова швидко зібрала групу студентів і через кілька днів в університеті вже кипіла робота: було створено Студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування NAURocket (facebook.com/NAURocket) і три команди почали майструвати ракети.

пʼятниця, 6 березня 2020 р.

ЗУСТРІНЕМОСЬ… У ВІРТУАЛЬНІЙ РЕАЛЬНОСТІ


У Конференц-центрі імені Королеви Єлизавети ІІ у Лондоні несподівано пролунала сирена тривоги. Учасники конкурсу проектів освітніх технологій Reimagine Education Awards, який називають «освітнім Оскаром», поспішили до стенду одного з фіналістів – Сумського державного університету. Українські освітяни презентували на конкурсі екосистему ЗВО і показували, як працює нова навчально-дослідницька лабораторія віртуальної та доповненої реальності Ulab. Глядачам у Лондоні запропонували «екскурсію», під час якої потрібно було в режимі реального часу вирішити інженерну задачу з коригування роботи установки підготовки природного газу. Саме в момент екскурсії і пролунав сигнал тривоги.