середа, 11 грудня 2019 р.

ЗВИЧАЙНІ «СУПЕРГЕРОЇ»


Нещодавно в кінотеатрах країни відбулася прем’єра фільму «Іловайськ-2014. Батальйон «Донбас». Головних героїв грають не актори, а самі бійці батальйону «Донбас», які в серпні 2014-го брали участь у битві за Іловайськ і зуміли вийти з оточення. Одним із них є Ігор ЧАЙКІВСЬКИЙ (позивний «Артист»), який до війни жив і працював у Донецьку. Нині він мешкає на Київщині, працює у Васильківському районному центрі дитячої та юнацької творчості. Про те, як змінилося його життя навесні 2014 року, про мотивацію піти добровольцем до батальйону, участь у зйомках фільму про Іловайськ і плани «на після війни» пан Ігор розповідає нашому виданню.

Вдягни на гаджет окуляри


Нещодавно у Данії відбувся 18-й Міжнародний симпозіум музеїв історії освіти, у форумі вже вдруге брали участь і українські музейники. Які виклики стоять нині перед «шкільними музеями»? Які можливості вони створюють для дослідників, педагогів та громад? Які історії розповідають в епоху глобалізації?

НА ПІВДЕННОМУ ПОЛЮСІ ПЛАНЕТИ


Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) днями оголосив прізвища вчених, які отримали гранти на новаторські дослідження в Антарктиці. Серед восьми переможців є і представниця України, співробітниця відділу біології та екології Національного антарктичного наукового центру, учасниця цьогорічної експедиції в Антарктику Марія ПАВЛОВСЬКА.

вівторок, 10 грудня 2019 р.

АВТОРКА БУКВАРЯ


                                                                            Наталія КУЛИК
У листопаді минає 150 років із дня народження видатного педагога і методиста Лідії ДЕПОЛОВИЧ. Колись її ім’я знав кожен український школяр – воно було на обгортці перших читанок, які видавалися три десятиліття поспіль. Тепер його чули навіть не всі науковці й педагоги – не кажучи вже про широкий учнівський та батьківський загал. Між тим ця жінка гідна того, аби про неї пам’ятали. І, дякувати Богові й небайдужим землякам, її загублене у часі ім’я наразі віднаходиться.