Сторінки

Сторінки

четвер, 27 квітня 2017 р.

З «НОЖЕМ» СНАРЯДИ НЕ СТРАШНІ!

     Головний конструктор систем захисту вітчизняних військових гусеничних машин Василь ХИТРИК – людина легендарна. Його команда вже багато років розробляє найкращі у світі системи захисту танків. 
Як діють системи захисту і чи захищають вони нині українських військових на передовій, Василь Хитрик розповідає «Освіті України».

понеділок, 24 квітня 2017 р.

Школи Донбасу: руїни і надії


Від учителя навіть найвіддаленішої школи залежить,  які «правильні книжки» ми читаємо в дитинстві, і  який вибір робимо у дорослому житті.

«Курінь» особливого призначення

          Інтерв’ю з бійцем добровольчого загону Головного управління розвідки Міністерства оборони Віталієм Кузьменком записуємо в маршрутці.  До відправлення поїзду, яким хлопець їде на схід України – дві години. Щойно він забрав гостинці (теплий одяг) у друзів-волонтерів і має встигнути ще в одне місце. Просити про тишу не доводиться – жінки тихенько витирають сльози, чоловіки серйозно дослухаються. Хлопець говорить щиро, але без жодних деталей щодо особового складу та бойових завдань. Каже: після війни все розкажу. Поки що – військова таємниця!

четвер, 20 квітня 2017 р.

ЛІТОПИС НА СТІНІ

Під час реставрації мозаїки у головному вівтарі Софії Київської у бічних арках на висоті десять метрів робітники помітили написи на стіні. Повідомили про знахідку дослідника графіті В’ячеслава Корнієнка, який працював у соборі. Вчений поставив дощечку від краю риштування до виступу арки, обв’язався мотузкою, взяв штатив із фотоапаратом і рушив проводити наукові дослідження.

пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

Випускний у джинсах

«Ще побачимо, хто з нас краще на гітарі грає!» – каже один з одинадцятикласників Авторської школи Бойка батькові. Навчальний заклад працює в Харкові вже двадцять років, а нині тут традиційно готуються до випускного. Але про дорогі ресторани чи яскраві костюми навіть не думають. Учні налаштовують музичні інструменти, пишуть сценарій, придумують кумедні виступи. Старше покоління вже кинуло молоді виклик: батьки пообіцяли продемонструвати, які круті «капусники» влаштовували в юності.

вівторок, 11 квітня 2017 р.

ШКОЛА НА КОРДОНІ

      Від села Євсуг, що у Біловодському районі на Луганщині, – двадцять кілометрів до кордону з Росією, сорок – до Новоайдару і майже стільки ж – до містечка Щастя. Лінія розмежування проходить недалеко від цього населеного пункту. А дзеркалом його життя (як, зрештою, багатьох прифронтових селищ) завжди є школа. Якщо зайти до навчального закладу Євсуга, не можна не помітити вишиванок – саме цей одяг обирають багато дітей, учителів, батьків. Для мешканців села це – не просто одяг, а ознака вибору, українськості. Тут навіть першокласники, не задумуючись, вітаються: «Слава Україні!».

понеділок, 10 квітня 2017 р.

Першопрохідці-STEM

STEM-освіту часто називають «навчанням навпаки». Ланцюжок «від теорії до практики» у STEM зазвичай зворотний: спочатку – гра, придумування та майстрування пристроїв і механізмів, а вже потім, у процесі цієї діяльності, – опанування теорії і нових знань.

Щоденні 5


Письмо в зошиті для багатьох першокласників – справжнє випробування. Кулькова ручка (чи олівець) виводять, здавалося б, власні «каляки-маляки», і до моменту вільного висловлювання думок у шкільному творі – ще роки й роки… Як зробити так, аби письмо у зошиті стало задоволенням, а висловлювання своїх думок – звичкою?

субота, 8 квітня 2017 р.

Василь Оксеньчук: «Сонце, степ, яблука біля дороги. А навколо вибухають міни…»

Студенти першими вийшли на Майдан у листопаді 2013 року. Навесні 2014-го багато з них першими пішли до військкоматів записуватися добровольцями. Так вчинив і першокурсник Київського національного університету імені Тараса Шевченка Василь Оксеньчук.

вівторок, 4 квітня 2017 р.

ЛАЙФХАКИ З УКРАЇНСЬКОЇ

Останній шкільний рік для кожного старшокласника, який планує вступати до вишу, минає в шаленому ритмі. Підготуватися до ЗНО за кілька місяців і складно, і дорого. Але для майбутніх абітурієнтів є чудова новина: на платформі EdEra стартував безкоштовний онлайн-курс із підготовки до ЗНО з української мови.

понеділок, 3 квітня 2017 р.

Сергій ЛІФИЦЬ: КРУТИЙ ТОЙ, ХТО РОЗУМНИЙ


Школярі з  України традиційно привозять  з Міжнародної математичної олімпіади «золото», «срібло» та «бронзу».  Багатьох   «чемпіонів» із цього предмета  підготував до змагань заслужений учитель Сергій Ліфиць. Учні й колеги  називають його шанобливо: «Геній математики».